Kurso de Esperanto

Kurso de Esperantojest multimedialnym programem komputerowym do samodzielnej nauki Esperanta. Oto kilka jego właściwości:

  • Tylko 12 lekcji
  • Wymowa i ćwiczenia słuchowe
  • MP3 piosenki – ucz się śpiewając
  • Rozmaite ćwiczenia utrwalające
  • Pomoc w poprawieniu zadań (współpracuj!)

Poprawianie zadań

Kurso de Esperanto jest samouczkiem, który służy uczącemu się jako materiał główny, albo pomocniczy. Aby uzyskać większy postęp w nauce wskazana jest pomoc nauczyciela, który poprawi zadania, wyjaśni wątpliwości i wprowadzi ucznia w Środowisko Esperanckie. Taką pomoc nazywa się Pomoc Korektorska i po opublikowaniu Kurso de Esperanto utworzono wiele takich usług w różnych krajach. Autor Kurso de Esperantousilnie zachęca tych, którzy chcieliby stworzyć taką poradnię językową, albo współpracować z już istniejącymi.Chcąc wiedzieć, czy istnieje już taka usługa w twoim języku, odwiedź odpowiednią stronę naciskając tu lewe menu

W 2003 roku Amerykańska Komisja UEA (Powszechny Związek Esperantystów) ustanowiła Projekt Nesto, który ma na celu skoordynowanie nauki Esperanta w Ameryce.Aby dowiedzieć się więcej o Projekcie Nesto proszę odwiedzić stronę http://www.monda.org/nesto/nesto-en.htm

Bezpłatne pobranie

Program Kurso de Esperanto - wersja 3.2 (13/feb/2006) – Windows

Uwaga! Użytkownicy Windows 95/98/Me muszą aktywować wielojęzyczny program: otwórz: "Start/Konfiguracja/Panel Sterowania/Dodaj Usuń programy/IObsługa Systemu Windows" i tam zaznacz kwadrat Obsługa Wielu Języków", zatwierdź wszystko i postępuj według instrukcji Windows.Jeżeli to pominiesz, na na ekranie Kurso mogą się ukazać kwadraciki zamiast Esperanckich liter z daszkiem.

Minimalne wymagania do funkcjonowania Kurso: Windows 95/98/Me/NT/XP/2000, Pentium100,16MB pamięć RAM, SVGA, karta dźwiękowa i mikrofon (opcja), 20 MB miejsca na dysku.

Jak instalować:

  • 1. Wybierz folder na tymczasowy plik instalacyjny
  • 2. Przewijaj program instalacyjny
  • 3. Wybierz język do instalowania (Esperanto jest między innymi językami).

Vindozo

Program Kurso de Esperanto - wersja 3.0 (20/dec/2003) – Linuks

Uwaga! Pierwszy raz używając Kurso de Esperanto - wersja Linuks, użytkownik musi poinformować o wybranym zapisie MP3 i rejestratorze WAV, jak i o wybranej wyszukiwarce i poczcie. Aby to uczynić należy otworzyć początkową stronę Kurso, nacisnąć "Konfiguracje" i otworzyć "Dźwięk i Internet". Jeżeli Esperanckie litery nie mają daszków, trzeba zainstalować czcionkę UNIKOD i w konfiguracyjnej części Kurso zaznaczyć tę czcionkę jako wybraną.

Minimalne wymagania do funkcjonowania Kurso: Linuks z graficzną X –obsługą, Pentium 100, 16 MB RAM, SVGA, karta dźwiękowa, mikrofon(opcja), 20 MB miejsca na dysku.

Jak instalować:

  • 1. Wybierz plik do folderu
  • 2. Wybierz z programu Zip plik "kurso.tar.gz" i przewijaj do instalacji "install.sh"
  • 3. Program będzie zainstalowany w folderze "/usr/share/kurso" i uruchamiany za pomocą komendy "kurso".

Linukso

Pomocniczy program do tłumaczenia Kurso - Windows

Jeżeli podoba ci się ten program i chcesz go tłumaczyć na swój język(Kurs ten jest już przetłumaczony na 23 języki), możesz posłużyć się tym programem pomocniczym. Do jego prawidłowego funkcjonowania konieczne jest, aby Kurso de Esperantobył już zainstalowany w komputerze. Koniecznie zawiadom autora kursu o swej pracy, aby uzyskać informacje o wprowadzeniu nowych zmian i pomoc odnośnie tłumaczenia.

Vindozo